Ми знаємо, де вас шукати. З повагою, бренди!
За останні п’ять років у світі, а особливо в Україні, відбуваються значні трансформаційні процеси, які впливають на всі сфери нашого життя. Щоб мати стійку позицію та ясність дій, важливо аналізувати зміни як на рівні ринку, де ведемо комерційну діяльність, так і на рівні окремого домогосподарства та споживача. Тож давайте розглянемо основні тенденції у медіаспоживанні аудиторії, актуальні тренди та визначимо, як брендам слідувати за інтересами споживачів.
Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, частка українців, які щодня користуються інтернетом, зросла з 72% до 80% у 2024 році. Це свідчить про те, що інтернет стає одним із основних джерел інформації та розваг для більшості населення.
Соціальні мережі є одним із найпопулярніших джерел новин в Україні: у 2024 році 75% жінок та 72% чоловіків використовували соцмережі для отримання актуальної інформації. Відеоплатформи, такі як YouTube, стали основним джерелом розважального контенту для 63% українців. Важливо відзначити й стрімке зростання популярності TikTok, який вже охоплює 55% інтернет-користувачів віком від 18 років.
Українці найбільше довіряють:
Соціальним мережам – 47%;
Інтернету (без соцмереж) – 43%;
Телебаченню – 34%.
Попри зростання популярності інтернет-ресурсів, телебачення залишається важливим джерелом інформації для значної частини населення. Станом на 2024 рік, лише 18% українців не мають доступу до традиційного телебачення. При цьому велика частина глядачів перейшла на споживання ТВ-контенту через інтернет – YouTube, сайти телеканалів, ОТТ-сервіси та навіть TikTok. Переміщення аудиторії підтверджується і зростаючою кількістю підписників на YouTube-каналах медіагруп.
Якщо ви дочитали до цього моменту, то, ймовірно, вже відчули втому від великої кількості інформації. Так само й аудиторія, яку прагнуть охопити бренди, все більше відчуває інформаційне перевантаження. За даними Kantar:
54% українців свідомо зменшують перегляд реклами;
38% говорять про її перенасиченість.
У результаті 20-25% YouTube-користувачів мають преміум-підписку, щоб дивитися контент без реклами. Чим більше поширюються Smart TV, тим активніше розвивається цей тренд, і платні підписки стають нормою навіть серед молодої аудиторії.
Щоб ефективно взаємодіяти з аудиторією, варто розширювати традиційний медіамікс. Зокрема, популярності набирає формат YouTube-врізок у ТБ-контент, що публікується на YouTube-каналах медіагруп. Це дозволяє брендам залишатися помітними навіть серед користувачів із преміум-підпискою. Такі рекламні інтеграції менш нав’язливі, що підвищує їхню ефективність.
Ще один перспективний напрямок – платформи MEGOGO та Київстар ТБ, які пропонують брендам можливість розміщення реклами у спонсорських проєктах, відеоінтеграціях та ексклюзивних спортивних трансляціях.
Попри те, що рекламний кабінет TikTok недоступний для України, бренди вже активно використовують платформу через співпрацю з блогерами або створення власного контенту. Наприклад, бренд солодощів Лукас Успішно використовує гумористичний формат, збираючи тисячі переглядів і лайків.
Рішення є завжди. Важливо враховувати як соціальні, так і споживчі тренди, щоб ефективно взаємодіяти з аудиторією. Слідкуйте за змінами, адаптуйте стратегію та впливайте на майбутнє вже сьогодні!